راه حل های بلند مدت برای کنترل هجوم عقرب ها

عقرب ها چه زهر سمی داشته باشند و چه نداشته باشند می توانند برای انسان هراس انگیز باشند. درد ناشی از نیش عقرب خود به اندازه کافی برای ترس ما ار آنها کافیست. پس اولین چیزی که به ذهن ما می رسد کنترل هجوم عقرب به خانه است.

بهتر است در مورد آنچه که باعث کشته شدن عقرب ها می شود، اطلاعاتی داشته باشید. همچنین برای مقابله با عقرب هایی که ممکن است روزی با آن ها روبه رو شوید، آمادگی لازم را داشته باشید. ولی انجام اقدامات پیشگیرانه برای دور نگه داشتن عقرب ها از منزل بخش مهمی از مسئله است. در ادامه ما به معرفی بعضی از این اقدامات که می توانند کمک کننده باشند، می پردازیم.

  1. پوشاندن درز، سوراخ یا هر نوع منفذ در درب و پنجره
  2. کاهش رطوب در محیط و بررسی سلامت منابع آب
  3. کنترل کردن سایر آفات
  4. کاهش تعداد نقاط پناهگاه
  5. مرتب نگه داشتن حیاط و ایوان
  6. خاموش کردن چراغ ها در فضای باز

در ادامه به تفکیک به بررسی موارد بالا پرداخته می شود.

پوشاندن درز در و پنجره ها

بعضی از عقرب های آریزونا همانند عقرب های پوستی از طریق درزهای کوچک به داخل منزل وارد می شوند. بنابراین حتما بایستی درز اطراف پنجره ها، درهای خانه و اطراف پایه های آن ها را به خوبی بررسی کنید تا درزی برای ورود این عقرب ها نباشد. در صورت مشاهده هر گونه درز و شکاف در این محیط ها از درزگیرها، پرکننده ها و مسدودکننده ها برای درزگیری و پوشاندن فضای درزها استفاده نمایید تا درها و پنجره ها به خوبی مرمت و تعمیر گردند.

کنترل هجوم عقرب ها

کاهش رطوبت و منبع آب، یکی از مهم ترین ترفندهای کنترل هجوم عقرب

عقرب ها معمولا جذب محیط های رطوبتی می شوند. بنابراین وجود یک حوله نم دار بر روی کف حمام می تواند محیط مناسبی برای پنهان شدن عقرب ها باشد. میزان رطوبت داخل حمام را توسط فن های خروجی کاهش دهید. تلاش کنید کف حمام را تمیز نگه دارید. لوله ها و شیرهای آب را از نظر چکه و نشتی مرتب کنترل کنید. اگر قصد ندارید آب فضاهای باز مانند استخرهای شنا را قطع کنید، حتما محیط اطراف آن ها را تمیز نگه دارید تا عقرب ها در آنجا تجمع نکنند.

کنترل کردن سایر آفات

عقرب ها موجوداتی گوشتخوار می باشند. آنها از سایر آفات نفوذی در منزل شما همانند سوسک ها، عنکبوت ها، مورچه ها، مگس ها و جانوران جونده کوچک تغذیه می کنند. بنابراین کابینت ها و قسمت پیشخوان های آشپزخانه خود را از خرده ریزهایی که باعث جذب حشرات و عنکبوت ها می شوند، دور نگه دارید. کاهش میزان آفات موجب دفع عقرب ها می گردد.

کاهش تعداد نقاط پناهگاه

عقرب ها معمولا شبگرد می باشند. آب بدن آن ها با قرار گرفتن در معرض گرمای نور خورشید و گرما کاهش می یابد. از این رو در ساعات گرم روز در مکان های تاریک پنهان می گردند. مرتب کمدهایتان را بررسی کنید. وسایل به هم ریخته را از کف آن ها جمع آوری کنید. کف کمدها را همیشه تمیز نگه دارید. به طور مرتب درون کابینت های آشپزخانه، فضای داخلی مبل ها و پشت کشوها و درها را وارسی نمایید.

مرتب نگه داشتن حیاط منزل

زباله ها، چوب ها و پوشش گیاهی متراکم حیاط منزل که مکان پنهان شدن عقرب ها است را حذف کنید. کود های گیاهی را نزدیک دیوارهای خانه قرار ندهید. از درختچه ها و درختان به عنوان پل ارتباطی با دیوارها استفاده نمایید.

مکان های پنهان شدن عقرب در خانه

خاموش کردن چراغ فضاهای باز، راهی آسان برای کنترل هجوم عقرب

جیرجیرک ها از جمله حشراتی هستند که در شب اطراف چراغ های روشن حیاط منزل شما جمع می شوند. این حشرات غذای عقرب ها را تامین می کنند. برای بیشتر افراد نیش عقرب آریزونا خطرناک می باشد ولی می تواند برای افراد مسن و کودکان خطرناک تر باشد. در این مطلب روش هایی برای دفع عقرب بیان شد تا از شر عقرب ها رهایی پیدا کنید ولی بهترین اقدام این است تا با فردی متخصص تماس بگیرید و در این زمینه راهنمایی بگیرید.

نظر خود را بنویسید

عقرب در تابستان
در امان ماندن از عقرب ها در فصل تابستان

چگونه خانه ها را در فصل تابستان از عقرب ها محفوظ بداریم؟ ممکن است برای مردم در برخی نقاط جهان به ویژه نقاط سردسیر عجیب باشد وقتی می فهمند که عقرب‌ ها در مناطق گرمسیر به ویژه روستاهای بیابانی و گرم، آفت محسوب می شوند. آنها به اندازه هر آفت یا حشرات دیگری رایج هستند. […]

کشتن عقرب با آفت کش
کشتن عقرب با آفت کش

آیا سموم و آفت کش ها می توانند سبب از بین رفتن عقرب ها شوند؟ مسئولان حرفه‌ای کنترل عقرب می دانند که چه آفت کش هایی عقرب‌ها را از بین می‌برند و کدام یک عقرب ها را نمی کشند و در چه جاهایی عملکرد بهتری دارند. دلیل آن این است که آن ها نمونه های […]

پیدا کردن عقرب در خانه
پیدا کردن عقرب در خانه و باغچه

عقرب ها موجوداتی هستند که به محض ورود به یک محیط جدید، برای مخفی شدن، وارد جاهای تاریک و ساکت می شوند و پس از ورود به خانه هم می توانند تا چند ماه بدون آب و غذا زنده بمانند. در صورتی که در مناطقی با احتمال وجود عقرب ها زندگی می کنید، پیدا کردن […]

عقرب گزیدگی در حیوانات
عقرب گزیدگی در حیوانات خانگی

اگر عقرب حیوان خانگی تان را نیش بزند چه اتفاقی می افتد؟ عقرب ها مانند بندپایان دیگری از جمله عنکبوت ها و رتیل ها می توانند افراد زیادی را به وحشت بیندازند. با این وجود …

حقایق جالب درباره عقرب ها
عقرب ها و حقایق جالب درباره آن‌ ها

اینکه عقرب ها می توانند با نیش زهرآگین خود درد شدیدی در قربانی ایجاد کنند، بر هیچ کس پوشیده نیست، اما نکات زیادی در مورد این بندپایان شگفت انگیز وجود دارد که اغلب افراد از آن بی خبر هستند.

نیش عقرب و مقایسه آن با نیش عنکبوت
نیش عقرب و مقایسه آن با نیش عنکبوت

نیش عقرب یا گزش عنکبوت بسته به نوع گونه، سن و شرایط عمومی سلامت بدن افراد واکنش های موضعی یا سیستمی متفاوتی خواهد داشت که باید ضمن شناسایی به موقع و سریع آن ها، اقدامات لازم را انجام داد

سفارش سم از طریق: